



Cctv Bullet Camera - 720p Resolution, 1/4 Cmos Sensor, Up To 30m Ir Distance | Internal Synchronization, Day & Night Mode, Defog, Motion Detection, Weatherproof Ip66
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Mapesen
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/4 CMOS |
| Resolution | 720p |
| Video Standard | PAL/NTSC |
| IR Distance | 30m |
| Lens | 3.6mm |
| Power Supply | 12V DC |
| Weatherproof Rating | IP66 |
| Usage | Commercial, residential security |
| Features | HD Video, IR Vision, Motion Detect, Weatherproof, Affordable Price, Easy Install |
Product Overview
Key Features
- Image Sensor: 1/4 CMOS Image Sensor
- Resolution: 25/30fps
- Effective Pixels: 1280(H)*720(V)
- Video Standard: PAL/NTSC
- Synchronization: Internal
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24CCGPS6684G1Z5
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24CCGPS6684G1Z5
Anand, Gujarat
Proprietor
Mr. Zubeen Saiyed
Address
BNo. Ff-6, Radhaswami Pawan Complex, Near Mahendra Shah Hospital, Pioneer Crossing, Bhalej Road Anand, Gujarat, 388001, India
bullet camera in Anand
Report incorrect details








































