
Cctv Bullet Camera By Hub It Infotech
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR LEDs | Yes |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Surveillance in residential, commercial, and industrial settings. |
| Dimensions | 100x80x60mm |
| Weight | 250g |
| IP Rating | IP66 |
| Features | Clear visuals, Excellent resolution, Compact size, Defect free, Cost effective |
Product Overview
Key Features
We have marked a distinct position in the domain, engrossed in providing the best in class CCTV Bullet Camera. This camera is precisely manufactured using high grade components under the strict surveillance of ingenious professionals with the aid of pioneering techniques. This camera is appreciated to be installed in numerous residential, commercial and industrial premises for monitoring purpose. In addition, this CCTV Bullet Camera can be bought from us at cost-effective prices.
Key points:
- Free from defects
- Provides clear visuals
- Excellent resolution
- Compact size
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HUB IT INFOTECH has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from HUB IT INFOTECH at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Ravinder Singh
Address
743 P, Sec 38, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details








































