
Cctv Bullet Camera - High-resolution Hd Quality, Night Vision, Weatherproof Design, Enhanced Surveillance Capabilities
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Resolution | 720p |
| Night vision | Yes |
| Power Supply | 12V |
| Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance for homes, businesses, and other areas that need monitoring |
| Dimensions | 10x8cm |
| Weight | 0.5kg |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Features | High resolution, Clear images, Remote viewing, Easy installation, Durable design |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As Per Requirement Per Day |
| Delivery Time | 3-5 Days Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Wissen Automation India Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Wissen Automation India Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAACW6742J2ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAACW6742J2ZX
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Nitin Singla
Address
Plot No.E-176, Main Road, Sector-63, Noida, Uttar Pradesh, 201307, India
cctv bullet camera in Noida
Report incorrect details









































