
Cctv Bullet Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor | 1/2.8" |
| IR Range | 30m |
| Ingress Protection | IP66 |
| Video Compression | H.265 |
| WDR | 120dB |
| Usage | Surveillance, Security monitoring, remote viewing, and access control. |
| Features | High Resolution, IR Vision, Weatherproof, Wide Dynamic Range, Network Connectivity |
Product Overview
Key Features
Specification:
1 920x 1080 resolution
Full I-ID 1080p video
120dB WDR
Up to 30m IR
P66
(-s) Audio/Alarm 10
(-w) Built-in wi-Fl
Available in:-DS-2CD2142FWD-I
Features:
Fine finish
High strength
Excellent operator efficiency
Our product price range starts from rs. 1000 to rs. 2 Cr. and it will be vary as per product specification.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sahyadri Telecom has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Sahyadri Telecom at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
proprietor
Mr. Prabhakar R. Hegdekar
Address
No- 764. First Floor,13 th Main 50th Cross. 3rd Block. Near State bank of Hyderabad. Rajaji Nagar, Bengaluru, Karnataka, 560064, India
cctv bullet camera in Bengaluru
Report incorrect details









































