
Cctv Box Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Camera Type | Box |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Housing Material | Aluminum |
| Dimensions | 100x80x50 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Usage | Security surveillance,perimeter monitoring,traffic monitoring |
| IR Range | 20m |
| Features | High Resolution, Easy Install, Robust Design, Long Life, Optimal Performance |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, OM SECURITY SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from OM SECURITY SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Divyang Pambhar
Address
S.F 17, Ambar Colony-1, India Colony, Thakkar, Bapunagar, Opp Jyoti Jagruti Soc, Ahmedabad, Gujarat, 382350, India
cctv box camera in Ahmedabad
Report incorrect details


























