
Cctv Box Camera - High Grade Components, Flawless High-resolution Image Capture, Tested For Reliability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Silver |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Fixed |
| Housing Material | Aluminum |
| Power Supply | 12V |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 10x5x5cm |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Usage | Security surveillance in various locations |
| Features | High resolution, Clear footage, Reliable security, Easy installation, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Pelikan Office Automation Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Pelikan Office Automation Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2000
GST NO
33AACCP2441H1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AACCP2441H1ZT
Chennai, Tamil Nadu
Manager
Mr. Murali
Address
OLD.NO.5, NEW.NO. 48, VELAN NAGAR, JANAKI RAMAN COLONY, VALLUVAR ALAI, ARUMBAKKAM, Chennai, Tamil Nadu, 600106, India
cctv box camera in Chennai
Report incorrect details

































