
Ccd High Resolution Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Sensor Type | CCD |
| Resolution | 1080p |
| Lens | Vari-focal |
| Housing Material | Metal |
| Power Supply | 12V |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 100x100x150mm |
| Usage | Microscope surgery monitoring |
| IP Rating | 66 |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Features | High resolution, Clear images, Durable design, Easy install, Reliable performance, Precise capture |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, International Business systems has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from International Business systems at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
GST NO
07ABKPS8143F1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ABKPS8143F1ZD
New Delhi, Delhi
PROPRIETOR
Mr. Ranvijay
Address
H.No-487/64, National Maket, Paschim Vihar, New Delhi, Delhi, 110063, India
Report incorrect details





































