
Ccd Cameras
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Securizen Systems Pvt. Ltd.
In Stock
Product Specifications
| Sensor Type | CCD |
| Resolution | 700TVL |
| Min. Illumination | 0.1Lux |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Weight | 1kg |
| Usage | Security surveillance, day and night monitoring |
| Features | Night vision, Vandal proof, Weatherproof, Low cost, High quality, Easy install |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Securizen Systems Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Securizen Systems Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Sandeep Patil
Address
405, Metro Avenue, Off WEH Metro Station, Andheri East, Mumbai, Maharashtra, 400099, India
ccd cameras in Mumbai
Report incorrect details
































