
Ccd Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CCD |
| Resolution | 720p |
| Power Supply | 12V DC |
| Dimensions | 150 x 100 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security and surveillance in commercial settings |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Features | Clear image, Compact design, Elevated durability, Excellent performance, Security surveillance |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Sudhakar R
Address
115/1, 1St Floor, SKP Building, Vellakinar Main Road, Thudiyalur, Coimbatore, Tamil Nadu, 641034, India
ccd cameras in Coimbatore
Report incorrect details
































