
Ccd Camera (Bu 42l2)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Sensor Type | CCD |
| Resolution | 640x480 |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Dimensions | 80x80x100mm |
| Weight | 0.5kg |
| Usage | Security surveillance, industrial monitoring |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Housing Material | Metal |
| Features | High Resolution, Low Light, Durable Housing, Easy Installation, Reliable Performance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, M. P. ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from M. P. ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Suresh
Address
2/1, SAKTHI SAIRAM CROSS STREET, GANAPATHY NAGAR, ALAPPAKKAM, PORUR, Chennai, Tamil Nadu, 600116, India
high resolution ccd camera in Chennai
Report incorrect details





























