
Cc2 Spindle Motor
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Power | 1.5KW |
| Speed | 24000 RPM |
| Voltage | 220V |
| Dimensions | 100x100x150mm |
| Weight | 5kg |
| Bearing | High-precision |
| Features | High performance, Durable, Reliable, Efficient, Precise, Powerful, Compact |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SONAL MOTORS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Motors & Engines in bulk from SONAL MOTORS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1987
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AASPP2556J1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AASPP2556J1Z8
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Krunalbhai Patel
Address
No 30-31, Adeshwar Estate, Opposite Shankar Estate, Revabhai Estate Road, C.T.M, Amraiwadi, Ahmedabad, Gujarat, 380026, India
motors in Ahmedabad
Report incorrect details







































