
Caustic Soda Flakes - Cas No 1310-73-2, Analytical Grade, 99% Purity | Room Temperature Storage, Type: Caustic Soda Flakes
Price: 62.54 INR / Kilograms
(53.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
70.00 INR / Kilograms
Weight :
10.00 Kilogram
1 Pack Contains :
10
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Storage | Room Temperature |
| Purity | 99% |
| CAS No | 1310-73-2 |
| Grade | Other, Analytical Grade |
| Type | Caustic Soda Flakes |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Length | 5.00 cm |
| Currency | INR |
| Packsize | 10 |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| Pkg Box Breadth | 5.00 cm |
| Stock Quantity | 1000 |
| Pkg Box Height | 5.00 cm |
| Price | 53.00 INR (Approx.) |
| Mop | 10 |
| Brand Name | Rajvi Chemical Corporation LLP |
| Price Type | fixed |
| Weight | 10.00 Kilogram |
| Moq | 10 |
| MRP | 70.00 INR |
| GSTIN | 18% |
| Product Unit | 10 Kilograms/Kilograms |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, M/s Rajvi Chemical Corporation LLP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Industrial Chemicals in bulk from M/s Rajvi Chemical Corporation LLP at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1985
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AASFR5347M1ZC
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AASFR5347M1ZC
Mumbai, Maharashtra
Director
Mr. Nilay
Members since
4 Years
Address
Plot No. - 338, 1st Floor, Room No.13, Narsi Natha Street, Masjid Bunder (W), Mumbai, Maharashtra, 400009, India
caustic soda flakes in Mumbai
Report incorrect details























