
Caustic Soda Flakes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Purity | 99% min |
| Form | Flakes |
| Packaging | 25kg bags |
| Solubility | Water soluble |
| Particle size | 1-5mm |
| Storage | Dry conditions |
| Density | 2.13 g/cm³ |
| Features | High purity, Versatile use, Effective cleaning, Reliable quality, Cost effective |
Company Details
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
1984
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AASPA2657D1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AASPA2657D1ZS
Dombivli, Maharashtra
Proprietor
Mr. A. Vara Prasad
Address
Opposite W-221, Phase 2, M.I.D.C., Dombivali East, Dombivli, Maharashtra, 421204, India
caustic soda flakes in Dombivli
Report incorrect details

















