
Bopp Tape - Color: Clear Transprent
Price: 40.00 INR / Number
(40.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
40.00 INR / Piece
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
200
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP film |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 2 inches |
| Length | 110 yards |
| Thickness | 2.5 mils |
| Core size | 3 inches |
| Color | Clear |
| Features | High tensile strength, Excellent adhesion, Clear visibility, Easy dispensing, Durable seal, Water resistant, UV resistant |
| Product Type | Other |
| Packing Format | 3-Side Seal |
| Shape | Round |
| Hardness | Soft |
| Size | Different Available |
| Warranty | No |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1000 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | 48/96 roll per boxes |
| Main Domestic Market | Madhya Pradesh |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | MAA ENTERPRISES |
| MRP | 40.00 INR |
| Price Type | fixed |
| Color | Transparent |
| Moq | 200 |
| Pkg Box Height | 50.00 cm |
| Shipping Type | actual |
| Product Unit | 200 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Price | 40.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 30.00 cm |
| Pkg Box Length | 50.00 cm |
| Mop | 200 |
| Stock Quantity | 1000 |
| Weight | 100.00 Gram |
| Minimum Order Quantity | 200 |
| Minimum Ordered Packs | 200 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23BRWPP0686F1ZC
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23BRWPP0686F1ZC
Pithampur, Madhya Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Marketing Executive
Mrs. Divya
Members since
3 Years
Address
Shop No. 4, Vishal Square, Rau- Pithampur Main Road, Sector No. 1, Dist- Dhar, Pithampur, Madhya Pradesh, 454775, India
bopp tapes in Pithampur
Report incorrect details
































