
Bopp Tape
Price: 43.66 INR
(37.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
44.00 INR / Piece
Weight :
1207.00 Gram
1 Pack Contains :
72
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP film |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 1000m |
| Thickness | 50 micron |
| Core diameter | 76mm |
| Color | Clear |
| Features | Strong adhesion, High tensile strength, Crystal clear, Easy to use, Cost effective, Versatile applications, Durable, Reliable sealing |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 100 |
| Shipping Type | order_percent |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Packsize | 72 |
| Price | 37.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Breadth | 5.00 cm |
| MRP | 44.00 INR |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Returnable | No |
| Weight | 1207.00 Gram |
| Brand Name | sahani |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Max Quantity | 100 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ABFCS3974C1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ABFCS3974C1ZA
New Delhi, Delhi
Director
Mr Krishna Kumar
Address
Plot No. 120, Kh. No 897, Ground Floor, Harijan Colony, New Delhi, Delhi, 110033, India
Report incorrect details

































