
Bopp Tape - Bopp Film, 48mm Width X 66m Length, Brown Color | High Strength, Tear Resistant, Durable, Light Weight
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP Film |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 66m |
| Thickness | 0.05mm |
| Color | Brown |
| Core Diameter | 76mm |
| Features | High Strength, Tear Resistant, Durable, Light Weight, Cost Effective |
Company Details
Wuhan Huaxia Nanfang Adhesive Tapes Co., Ltd., Established in 2001 at Wuhan in Hubei, is a leading Exporter,Distributor,Supplier of Packing & Sealing Tapes in China. Wuhan Huaxia Nanfang Adhesive Tapes Co., Ltd. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Bopp Tape, Wuhan Huaxia Nanfang Adhesive Tapes Co., Ltd. has made a reputed name for itself in the market with high-quality Bopp Packing Sealing Transparent Adhesive Tape, Bopp Tape, Crepe Masking Tape, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Wuhan Huaxia Nanfang Adhesive Tapes Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packing & Sealing Tapes in bulk from Wuhan Huaxia Nanfang Adhesive Tapes Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Wuhan Huaxia Nanfang Adhesive Tapes Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packing & Sealing Tapes in bulk from Wuhan Huaxia Nanfang Adhesive Tapes Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Distributor, Supplier
Employee Count
64
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Certification
UL,ISO9002,CE,CSA,QS9000,BSI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rating
Wuhan, Hubei
Name
Ms. Nancy
Address
A-24, Building Huading Industrial Area, Hannan Economic Developing Zone, Hannan District, Wuhan, Hubei, 430090, China
Report incorrect details

































