
Bopp Tape - High Quality, Smooth Surface, Excellent Adhesiveness, Easy To Use
Price: 325 INR / Roll
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
60 Roll
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP film |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 66m |
| Thickness | 0.05mm |
| Color | Brown |
| Core diameter | 76mm |
| Features | Strong adhesion, Durable, Versatile, Cost-effective, Easy dispensing |
Product Overview
Key Features
Features:
* Smooth surface
* Excellent adhesiveness
* Easy to use
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GVV PACKAGING PRODUCTS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packing & Sealing Tapes in bulk from GVV PACKAGING PRODUCTS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAFCG8551Q1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAFCG8551Q1ZS
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Hariom Sharma
Address
D 308, 2nd, Sector 10, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
plain bopp tape in Noida
Report incorrect details
































