
Bopp Tape By As Packers
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP film |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 66m |
| Thickness | 0.05mm |
| Color | Brown |
| Tensile strength | 20N/cm |
| Features | Strong adhesion, Durable, Cost-effective, Versatile, Easy to use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AS PACKERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Adhesive Tapes in bulk from AS PACKERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
125
Establishment
2010
Working Days
Monday To Saturday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Paonta Sahib, Himachal Pradesh
Purchase officer
Mr Deepak Sharma
Address
91-93, Industrial Area Gondpur, Distt. Sirmour, Paonta Sahib, Himachal Pradesh, 173025, India
bopp tapes in Paonta Sahib
Report incorrect details

































