
Boom Barriers
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
As per recuirement
Brand Name :
Markandey International
In Stock
Product Specifications
| Power Supply | AC220V |
| Input Current | 1.8A |
| Input Power | 400W |
| Revolution | 1400rpm |
| Torque | 120N.m |
| Weight | 70kg |
| Usage | Access control, parking lots, toll gates |
| Opening Time (MC-300B) | <3.5sec |
| Opening Time (MC-6000B) | <5.5sec |
| Arm Length (MC-300B) | 3-5m |
| Arm Length (MC-6000B) | 5-6m |
| Protection Rate | IP44 |
| Features | Quiet operation, Stable operation, Remote control, Secure access, Manual release, Durable design, Easy installation |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Others, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | As per requirement Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Eastern Europe, Middle East, Western Europe, Africa, Central America, South America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07CHWPS8818R1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07CHWPS8818R1ZS
Delhi, Delhi
Director
Mr Vijay Sharma
Address
O-14/A-5, Dilshad Garden, Delhi, Delhi, 110095, India
boom barrier in Delhi
Report incorrect details










































