
Boom Barrier - Quality Tested Raw Materials | Easy Installation, Simple Functionality, Cost-effective Solution For Safety In Car Parking Areas
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel,Aluminum |
| Boom Length | 6m |
| Operating Speed | 3-5 sec |
| Power Supply | 220V AC |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Usage | Parking access control,Industrial sites,Public areas |
| Warranty | 1 year |
| Features | Secure Access, Easy Install, Cost-effective, Simple Use, Durable Design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Piyush Security System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Roadway Safety in bulk from Piyush Security System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2004
GST NO
23AGDPG9912A1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AGDPG9912A1ZZ
Indore, Madhya Pradesh
PROPRIETOR
Mr. Sandeep Digmber Gore
Address
411, Scheme No. 91, Malwa Mill, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
boom barrier in Indore
Report incorrect details



































