
Boom Barrier
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
Brand Name :
Iea
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Other, Boom Barrier |
| Width | 320 mm |
| Height | 900 mm |
| Single Vehicle Weight | Up to 2000 Kg |
| Container Load | 40 ft Container: 150 Sets |
| Operation Way | Other, Manual/Automatic |
| Power of Motor | 80W AC Motor |
| Mode Of Drive | Other, Electromechanical |
| Supply Ability | 40 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
Company Details
Business Type
Manufacturer
Employee Count
35
Establishment
1985
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33CBGPS1989H1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33CBGPS1989H1Z8
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. P.
Members since
5 Years
Address
SHOP NO.1, 3, POONAMALLEE HIGH ROAD, R.K.NAGAR, ARUMBAKKAM Chennai, Tamil Nadu, 600106, India
boom barrier in Chennai
Report incorrect details



































