
Boom Barrier - Steel Material, 3-6 Meters Length, White Color, 220v Power , 3-5 Sec Operating Speed, 50-150kg Weight, Suitable For Access Control
Price: 64900.00 INR / Piece
(55000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
65000.00 INR / Piece
Weight :
65.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Boom Length | 3-6 meters |
| Material | Steel |
| Power | 220V |
| Operating Speed | 3-5 sec |
| Weight | 50-150kg |
| Color | White |
| Usage | Parking lot access control, Road block, Railway crossing |
| Features | Durable Barrier, Strong Construction, Easy Maintenance, Safe Operation, Reliable System, Secure Access, Cost-Effective |
| Supply Ability | 1000 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
| Pkg Box Breadth | 35.00 cm |
| Brand Name | LOGIX SECURITIES |
| Stock Quantity | 10 |
| Max Quantity | 10 |
| Moq | 1 |
| MRP | 65000.00 INR |
| Weight | 65.00 Kilogram |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 110.00 cm |
| Min Quantity | 1 |
| Shipping Rate | 0.00 |
| GSTIN | 18% |
| Price | 55000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 38.00 cm |
| Shipping Type | flat_rate |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, LOGIX SECURITIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Security Equipment from LOGIX SECURITIES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
20
Establishment
2007
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07AVYPK2141H1ZC
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Certification
UL /FM APPROVED
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AVYPK2141H1ZC
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Ashish
Members since
16 Years
Address
A-374, Chattarpur Enclave, Phase 1, New Delhi, Delhi, 110074, India
Report incorrect details


































