
Boom Barrier - Premium Quality Design | Reliable Performance, Budget-friendly Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel, Plastic |
| Boom Length | 6m |
| Operating Voltage | 24V DC |
| Duty Cycle | 100% |
| Weight | 50kg |
| Operating Temperature | -20°C to +60°C |
| Ingress Protection | IP65 |
| Features | Durable, Reliable, Secure, Easy Use, Efficient, Cost-effective, Versatile |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Smart Life Automation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Gates & Grills in bulk from Smart Life Automation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr. Milan Vajubhai Lavadiya
Address
No.41, 2nd Floor, Sadguru Tirthdham, Raiya Road, Rajkot, Gujarat, 360007, India
boom barrier in Rajkot
Report incorrect details








































