



Beijer E207750 - Material: Fiber
Price: 22500.00 INR
(22500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Screen Size | 7.5 inch TFT LCD |
| Automation Grade | Automatic |
| IP Rating | IP65 (Front Panel) |
| Application | Industrial HMI (Operator Panel) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Phase | Single Phase |
| Processor Type | RISC Processor |
| Control Type | Touch Screen |
| Features | High-resolution display, Touch panel, Durable construction, Multi-language support |
| Connectivity Type | RS232, RS422, RS485 |
| Weight | Approx. 1.7 Kg |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Remote Control | Yes |
| Material | FIBER |
| Power | 24V DC, 12W |
| Temperature | 0C to 50C (Operating Temperature) |
| Voltage | 24 V DC |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | AS PER CUSTOMER REQUIREMENT Per Day |
| Delivery Time | PER DAY Hours |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER REQUIREMENT |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Middle East, Central America, Africa, Eastern Europe, South America, Asia, North America, Australia |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 22500.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 10 |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Brand Name | BEIJER |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
USED AND SPARE
BEIJER E207750
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABGPL0867R2Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABGPL0867R2Z3
Bhavnagar, Gujarat
MD
Mr Waris Lohiya
Members since
9 Years
Address
C-15, VIP Market, Moti Talav Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
hmi systems in Bhavnagar
Report incorrect details









































