



Beijer E1151 - Material: Fiber
Price: 25000.00 INR
(25000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | High-brightness TFT, alarm handling, recipe management, large memory |
| IP Rating | IP66 front, IP20 rear |
| Application | HMI for industrial automation |
| Automation Grade | Automatic |
| Processor Type | 32-bit RISC |
| Screen Size | 10.4 inches |
| Weight | 1.6 kg |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Connectivity Type | Ethernet, Serial (RS232/RS422/RS485), USB |
| Phase | Single Phase |
| Control Type | Touch Panel |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Material | FIBER |
| Power | 24V DC |
| Temperature | 0 C to +50 C (operation) |
| Voltage | 24 VDC 10% |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | AS PER CUSTOMER REQUIREMENT Per Day |
| Delivery Time | PER DAY Days |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER REQUIREMENT |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Central America, Africa, Asia, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | BEIJER |
| Stock Quantity | 10 |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Price | 25000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
USED AND SPARE
BEIJER E1151
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABGPL0867R2Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABGPL0867R2Z3
Bhavnagar, Gujarat
MD
Mr Waris Lohiya
Members since
9 Years
Address
C-15, VIP Market, Moti Talav Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
hmi systems in Bhavnagar
Report incorrect details









































