
Bearing Type Continuous Mill Stand Capacity: High Kg/hr
Price: 350000.00 INR / Piece
(350000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | Variable |
| Power | 10-50kW |
| Roll Diameter | 100-300mm |
| Roll Length | 500-2000mm |
| Usage | Continuous metal rolling |
| Compliance | ISO 9001 |
| Features | High Precision, Durable Design, Long Lifespan, Efficient Operation, Reliable Performance, Easy Maintenance, Cost Effective |
| Returnable | No |
| Price | 350000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | S M T MACHINES (INDIA) LIMITED |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S M T MACHINES (INDIA) LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Industrial Machinery & Parts from S M T MACHINES (INDIA) LIMITED at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
300
Establishment
1994
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
03AADCS2665R1ZX
Certification
ISO 9001:2015 ISO 14001:2015 ISO 18001:2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AADCS2665R1ZX
Mandi Gobindgarh, Punjab
Director - Marketing
Mr Raman Mittal
Address
Post Box No. 71, G. T. Road, Near Industrial Focal Point, Mandi Gobindgarh, Punjab, 147301, India
milling stand in Mandi Gobindgarh
Report incorrect details










































