
Bearing Puller - Durable Grip Design | User-friendly, Sturdy Build Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Bearing Puller |
| Material | Steel |
| Color | Silver |
| Capacity | 10-20mm |
| Weight | 1kg |
| Usage | Removing bearings from shafts and housings |
| Length | 200 mm |
| Features | Strong Grip, Easy Use, Durable Build, Reliable Removal, Cost-Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Royal Corpoaration Chennai has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hand & Allied Tools in bulk from Royal Corpoaration Chennai at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Hashim S.
Address
Old No-4, New No:14, Meclean Street, Parrys, Chennai, Tamil Nadu, 600001, India
Report incorrect details



























