
Bearing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Outer Diameter | 50mm |
| Inner Diameter | 25mm |
| Width | 15mm |
| Weight | 100g |
| Tolerance | ISO 286 |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Features | High durability, Smooth operation, Precise engineering, Long lifespan, Corrosion resistant, Reduced friction, Easy installation |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
3
Establishment
2016
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AAUFR2962A1Z6
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAUFR2962A1Z6
Ankleshwar, Gujarat
Partner
Mr. Vijay Bhai
Address
Plot No. -601, Near G Dalabhai Transport, Behind G.e.b. Office, G.i.d.c., Ankleshwar, Gujarat, 393002, India
aluminium accessories in Ankleshwar
Report incorrect details




























