
Beard Oil 30ml Pack - Jojoba & Vitamin E Infused, Natural Herbal Blend For Quick Growth And Manageable Hair, Pleasant Scent, 30g
Price: 236.00 INR / Bottle
(200.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
349.00 INR / Bottle
Weight :
30.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
2
In Stock
Product Specifications
| Gender | Male |
| Product Type | Styling Products |
| Form | Oil |
| Function | Rejuvenate Hair Shine, Perm Hair, Set Hair, Anti-Dandruff, Smoothen Slap, Boost Hair Growth |
| Recommended For | MEN |
| Volume | 30 Milliliter (mL) |
| Shelf Life | 24 Months |
| Payment Terms | Others, Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 200 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Export Market(s) | Australia |
| Main Domestic Market | All India |
| Max Quantity | 250 |
| Min Quantity | 24 |
| Pkg Box Length | 15.00 cm |
| Unit Type | Bottle/Bottles |
| Shipping Type | flat_rate |
| Packsize | 1 |
| Weight | 30.00 Gram |
| MRP | 349.00 INR |
| Shipping Rate | 500.00 |
| GSTIN | 18% |
| Moq | 2 |
| Price Type | slab_based |
| Returnable | No |
| Price | 200.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 500 |
| Pkg Box Height | 12.00 cm |
| Brand Name | LUBOVX |
| Mop | 2 |
| Pkg Box Breadth | 30.00 cm |
| Product Unit | 2 Bottle/Bottles |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Minimum Ordered Packs | 2 |
Product Overview
Key Features
This is an essential requirement to keep your beard healthy and free from frizz for a neat and groomed look. Containing natural ingredients, it also ensures that your beard and skin do not come in contact with harmful chemicals.
Product Info
Available in 30 gms
Contains Jojoba & Vitamin E
Contains other natural ingredients
Formulated in India
Pleasant scent
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, The Gallant Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hair Care Products in bulk from The Gallant Company at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07FOFPP0734A1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07FOFPP0734A1ZA
New Delhi, Delhi
PROPRIETOR
Mr Parveen Kumar
Address
First Floor, D-242, Prem Nagar, Najafgarh, New Delhi, Delhi, 110043, India
Report incorrect details


























