
Automatic Used Paper Cup Machine - Stainless Steel, 1500x1000x1800 Mm, 3.5 Kw, 380 V | High Speed, Durable, Easy Operation, Energy Efficient
Price: 380000 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1500x1000x1800 mm |
| Power | 3.5 kW |
| Voltage | 380 V |
| Weight | 1000 kg |
| Production Capacity | 1000-2000 cups per hour |
| Cup Size | 100-500 ml |
| Features | High Speed, Durable, Easy Operation, Low Maintenance, Energy Efficient, Automatic Operation, Precise Control |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Product Details:
Cup Size100-200 ml, 200-300 ml, 300-400 ml, 400-500 ml
Item ConditionUsed
Production Capacity (cups per hour)500-1000, 1000-2000
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AGCPJ5061G1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AGCPJ5061G1ZN
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sandeep Jain
Address
A-1/8, Sanjay Enclave, Nanhey Park, Bindapur Matiala Road, Uttam Nagar, Near Nawada Metro Station, Metro Pillar No.- 722, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details

































