
Semi Automatic Paper Cup Making Machine - Advanced Technology, Versatile Designs & Sizes, Seamless Operation
Price: 400000.00 INR / Piece
(400000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Material | Stainless Steel |
| Power Consumption | 1.5 kW |
| Production Capacity | 1000 Cups/Hour |
| Dimensions | 1200mm x 800mm x 1500mm |
| Weight | 500 kg |
| Voltage | 220V |
| Features | High Speed, Durable, Easy Operation, Low Maintenance, Cost Effective |
| Brand Name | OM PAPER INDUSTRIES |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 1 |
| Price | 400000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, OM PAPER INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from OM PAPER INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Name
Mr. Manish Aggarwal
Address
Plot 200, Nagpal Chowk, Nangli Sakrawati Industrial Area, Near Dwarka Mod Metro Station, New Delhi, Delhi, 110043, India
Report incorrect details








































