
Washable Automatic Type Water Tank Wrapping Machine
Price: 212400.00 INR / Set
(180000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
280000.00 INR / Set
Weight :
200.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Black and Yellow |
| Type | Water Tank Wrapping Machine |
| Automatic Grade | Automatic |
| Weight | 200.00 (Approx.) Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Weight | 200.00 Kilogram |
| Color | Black and Yellow |
| Max Quantity | 10 |
| MRP | 280000.00 INR |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Price | 180000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 60.00 in |
| Pkg Box Height | 60.00 in |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Unit Type | Set/Sets |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Set/Sets |
| Shipping Type | order_percent |
| Min Quantity | 1 |
| Shipping Rate | 3.00 |
| Brand Name | Purepack Technologies |
| Pkg Box Breadth | 42.00 in |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Type : Automatic
Resistivity : Rust resistant
Condition : New
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Purepack Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Shrink Wrapping Machines in bulk from Purepack Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Pazhanivel S.
Address
SF No. 137/2, 1 Om Sakthi Nagar, Udayampalayam Road, Chinnavedampatti Near, Ideal Pumps, Ganapathy, Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
automatic shrink wrapping machines in Coimbatore
Report incorrect details

































