
Electric Seed Cleaner Machine - Metal, Customized Size, Available In Many Colors | Highly Durable, User-friendly, Low Maintenance Cost
Price: 218300.00 INR / Unit
(185000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
226500.00 INR / Unit
Weight :
2.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Seed Cleaner |
| Material | Metal |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Size | Customized |
| Warranty | 12 Months |
| FOB Port | yes |
| Payment Terms | Paypal, Others |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 120.00 in |
| Stock Quantity | 10 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | SHAH AGRO ENGINEERING CO. |
| Currency | INR |
| Shipping Rate | 10.00 |
| Price | 185000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 226500.00 INR |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Shipping Type | order_percent |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 72.00 in |
| Packsize | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Weight | 2.00 Tonne |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Height | 84.00 in |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Application : Grain Cleaning
Color : Available in Many Colors
Features:
Highly Durable
User friendly function
Low maintenance cost
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shah Agro Engineering Co. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Seed Processing Machinery in bulk from Shah Agro Engineering Co. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
35
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36DRJPS6135K1Z6
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36DRJPS6135K1Z6
Nizamabad, Telangana
Proprietor
Mr. Syed Riyazuddin
Address
B No.3-61, Opposite To CWC Godowns, Sarangapur Nizamabad, Telangana, 503186, India
seed cleaner in Nizamabad
Report incorrect details






























