
Automatic Tube Cutting Unit
Price: 200600.00 INR / Unit
(170000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
270000.00 INR / Piece
Weight :
7500.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Product Type | Automatic Tube Cutting Unit |
| General Use | To cutting pipe tube |
| Automatic | Yes |
| Feature | Low Noise |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Standrad |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 170000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | VITAL FORCE ENGINEERING |
| Pkg Box Length | 75.00 cm |
| MRP | 270000.00 INR |
| Shipping Type | order_percent |
| Max Quantity | 10 |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Color | White |
| Pkg Box Breadth | 120.00 cm |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 110.00 cm |
| Weight | 7500.00 Kilogram |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Prolonged service life.
Space efficient.
Least maintenance needed.
Tested on various quality parameters.
Delivered with in committed time frame.
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24CMNPP0549N1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24CMNPP0549N1ZH
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Nilpesh Patel
Members since
8 Years
Address
33, Sahitya Industrial Hub, Marga Farm Road, Bakrol To Gatrad Road, Bakrol, Ahmedabad, Gujarat, 382430, India
automatic pipe cutting machine in Ahmedabad
Report incorrect details






























