
Automatic Torret Micro Vickers Hardness Tester
Price: 350000 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Measuring Range | 5-5000V |
| Test Range | 5-5000V |
| Display Type | Digital |
| Max Height | 120mm |
| Test Stroke | 100mm x 100mm |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 2-5 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, METTECHNIK has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Testing & Measuring Equipment from METTECHNIK at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AMDPM1251A1ZO
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AMDPM1251A1ZO
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Ajay More
Address
Landge industrial Estate, 138/8, Chakrapani Vasahat Rd, Mahadev Nagar, Bhosari, Pune, Maharashtra, 411039, India
computerised vickers hardness tester in Pune
Report incorrect details





























