
Automatic Toroidal Coil Winding Machine - Electric Power Source | Rust Resistant, High Efficiency, Easy To Operate, Long Functional Life, Corrosion Resistant
Price: 129800.00 INR / Unit
(110000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
129800.00 INR / Unit
Weight :
60.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Toroidal Coil Winding Machine |
| Automatic | Yes |
| Power Source | Electric |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Paypal, Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Delivery Time | 20-25 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 110000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Currency | INR |
| Shipping Type | free |
| Max Quantity | 100 |
| Stock Quantity | 100 |
| Weight | 60.00 Kilogram |
| Min Quantity | 1 |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 48.00 in |
| GSTIN | 18% |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Brand Name | Anjanadri Electro Tech |
| Returnable | No |
| MRP | 129800.00 INR |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 42.00 in |
| Pkg Box Length | 48.00 in |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Specialty : Long functional life
Features : Rust resistance
Advantage : Easy to Operate
Corrosion Resistance : Yes
Technology : Latest
Efficiency : High
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Anjanadri Electro Tech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Coil Winding Machines from Anjanadri Electro Tech at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29ACMPH9265N2ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29ACMPH9265N2ZN
Bengaluru, Karnataka
Manager
Mr. Manju Nath
Address
63, 2nd Cross, Lakshmi Nagar, Kirloskar colony, West Of Chord Road, Bengaluru, Karnataka, 560079, India
automatic coil winding machine in Bengaluru
Report incorrect details





























