
Automatic Top Bottom Corner Cleaning Machine
Price: 145000.00 INR / Piece
(145000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other, Blue & White |
| Product Type | Automatic Top Bottom Corner Cleaning Machine |
| General Use | UPVC Door Window Corner Cleaning |
| Material | Other, Mild Steel, Aluminum, and ABS |
| Type | Other, Top and Bottom Corner Cleaning |
| Capacity | 80-120 frames per 8 hours |
| Weight (kg) | 480 kg |
| Computerized | Yes |
| Automatic | Yes |
| PLC Control | Yes |
| Bar Feeder | No |
| Power Source | Electric |
| Power Consumption | 1.5 to 2.5 kW |
| Rigidity | High |
| Voltage | 380V / 220V |
| Motor | Other, Induction Motor, 2 HP |
| Table Size | 700 mm x 800 mm |
| Spindle Speed | 2800 rpm |
| Axial Choice | Single / Double |
| Dimension (L*W*H) | 1600 mm x 900 mm x 1400 mm |
| Feature | Other, Automatic cleaning, precise operation, maintenance-free |
| Supply Ability | 5 Per Month |
| Delivery Time | 7-10 Days |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Color | Other, Blue & White |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Price | 145000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Brand Name | SMART SOLUTIONS |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SMART SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy CNC Machines in bulk from SMART SOLUTIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2018
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07JAZPS9897D1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07JAZPS9897D1Z8
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Vijay Sharma
Members since
3 Years
Address
B-36/8, 2nd Floor, Jhilmil Industrial Area, Near Hyundai Service Center, Delhi, Delhi, 110095, India
cnc corner cleaning machine in Delhi
Report incorrect details



























