
Automatic Tissue Processor - Application: Hospital
Price: 177000.00 INR / Unit
(150000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
177000.00 INR / Unit
Weight :
150.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Usage | For Industrial |
| Dimension (L*W*H) | 1000x420x450 Millimeter (mm) |
| Size | 36 mm |
| Height | 450 Millimeter (mm) |
| Product Type | Automatic Tissue Processor |
| Weight | 80 Kilograms (kg) |
| Power | 800 Watt (w) |
| Width | 1010 Millimeter (mm) |
| Voltage | 110-220 Volt (v) |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Hospital |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 15-20 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 35.00 in |
| Max Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Shipping Type | free |
| GSTIN | 18% |
| Price | 150000.00 INR (Approx.) |
| Min Quantity | 1 |
| Brand Name | R. K. SCIENTIFIC INSTRUMENT |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Weight | 150.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 10 |
| MRP | 177000.00 INR |
| Color | White |
| Pkg Box Breadth | 28.00 in |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 28.00 in |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2010
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07AAICR5032L1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAICR5032L1Z6
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Rajesh Sharma
Members since
12 Years
Address
Ground Floor, Plot No - 13A, C-519, Shiv Vihar, Rishal Garden, Nangloi, New Delhi, Delhi, 110041, India
Report incorrect details























