
Automatic Ticket Vending Machine
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Other, Automatic Ticket Vending Machine |
| Material | Powder-coated Steel Body |
| Automation | Other, Fully Automatic |
| Display | Other, 7-inch Touchscreen LCD |
| Voltage | 110-240V AC |
| Power | 120W |
| Capacity | Up to 2000 tickets |
| Temperature | 0AdegC to 50AdegC operating range |
| Size | 550 mm x 400 mm x 300 mm |
| Weight | Approximately 32 kg |
| Color | Grey/Black |
Company Details
Future Techniks was incorporated as a Proprietary firm in 1995 in Chennai, India. We are a pioneer in the Self-Service automation industry of India offering a wide range of Self-Service Vending Machines and touch screen based self-service transaction kiosks in five focused business segments.
Business Type
Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AACCF3727E1Z2
Certification
ISO 9001:2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AACCF3727E1Z2
Chennai, Tamil Nadu
Marketing Executive
Mrs Pabitra
Members since
2 Years
Address
W- 564, Park Rd, F Block, Anna Nagar West Extension, Chennai, Tamil Nadu, 600101, India
Report incorrect details
































