


Automatic Temple Arti Machine - Color: Gold
Price: 3500.00 INR / Kilograms
(3500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
3500.00 INR / Kilograms
Weight :
6.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Style | Plain |
| Set Contains | drum |
| Length | 120 Centimeter (cm) |
| Size | 12 |
| Features | Automatic |
| Dimension (L*W*H) | 110 Centimeter (cm) |
| Shape | Oval |
| Width | 130 Centimeter (cm) |
| Plastic Type | Other |
| Metal Type | Metal |
| Color | Gold |
| Warranty | 1 |
| Finishing | Plating |
| Mount Type | Brass |
| Height | 120 Centimeter (cm) |
| Occasion | Festival |
| Material | Metal |
| Weight | 6 Kilograms (kg) |
| Design Type | Automatic -Electric |
| Theme | Music |
| Usage & Applications | Temple |
| Product Type | Decoration |
| Finish Type | Polish |
| Technique | Polished, Painted |
| Feature | Easy To Install, Eco-Friendly |
| Delivery Time | 2 Days |
| Shipping Type | free |
| Color | Gold |
| Brand Name | VVK Traders |
| Pkg Box Breadth | 120.00 cm |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| Price | 3500.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 15 |
| MRP | 3500.00 INR |
| Weight | 6.00 Kilogram |
| Pkg Box Height | 60.00 cm |
| Pkg Box Length | 100.00 cm |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Retailer
Employee Count
12
Establishment
1995
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33ALIPV6684J1ZD
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33ALIPV6684J1ZD
Chennai, Tamil Nadu
Manager
Mr. Karthik Eswar
Members since
1 Years
Address
1, Nesammal Street, Kamarajar Nagar, Nerkundram. Chennai, Tamil Nadu, 600087, India
Report incorrect details



























