
Automatic Solar Street Light
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Aarti Solar
In Stock
Product Specifications
| Solar Panel Power | 100W |
| Battery Capacity | 100Ah |
| LED Lumens | 3000lm |
| Light Output | 3000W |
| Operating Temp | -20°C to 60°C |
| IP Rating | IP65 |
| Pole Material | Steel |
| Usage | Street and pathway lighting |
| Features | Auto On/Off, High Illumination, Easy Install, Climate Resistant, Long Battery Life |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ambala, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Jatin Garg
Address
Shop No. 100, Main Market, Sec-7, Ambala, Haryana, 133001, India
Report incorrect details
































