
Automatic Side Loading Washing Machine - Steel, 220 Volt | Silver Finish, 1 Year Warranty, Fully Automatic
Price: 358400.00 INR / Piece
(280000.00 INR + 28% GST)
Get Latest Price
MRP:
359000.00 INR / Kilograms
Weight :
400.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Type | Washer |
| Material | Steel |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Automatic Grade | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Pkg Box Breadth | 105.00 cm |
| Shipping Type | flat_rate |
| Product Unit | 1 Kilograms/Kilograms |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 28% |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| Brand Name | SUPERFAB MACHINES PVT. LTD. |
| Min Quantity | 1 |
| Color | Silver |
| Returnable | No |
| Shipping Rate | 0.00 |
| Moq | 1 |
| Price | 280000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 400.00 Kilogram |
| Max Quantity | 10 |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 177.00 cm |
| Pkg Box Height | 124.00 cm |
| Mop | 1 |
| MRP | 359000.00 INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SUPERFAB MACHINES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Washing Machine in bulk from SUPERFAB MACHINES PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
40
Establishment
2001
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09AAQCS7021L1ZS
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAQCS7021L1ZS
Greater Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr Vikrant Singh
Address
Plot No. B-2/23, Site-B, Surajpur Industrial Area, Greater Noida, Uttar Pradesh, 201306, India
side loading washing machine in Greater Noida
Report incorrect details

































