
Automatic Sheet Rolling Machine
Price: 312000 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
2 Piece
In Stock
Product Specifications
| Type | Sheet Rolling Machine |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 3 ton/day |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Other, Motorized Drive |
| Rolling Speed | Standard |
| Cutting System | Integrated Cutting |
| Cutting Thickness | 5 mm |
| Voltage | Single Phase |
| Color | Industrial Blue / Grey |
| Dimension (L*W*H) | Approx. 2100*1000*1550 mm |
| Weight | Est. 900 kg |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 15 Per Month |
| Delivery Time | 2-5 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAJENDRA HYDRAULIC AND ENGINEERING WORKS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Roll Forming Machinery from RAJENDRA HYDRAULIC AND ENGINEERING WORKS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33BXOPR9037G2ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BXOPR9037G2ZZ
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Ramesh
Address
BNo 47, P.N.PALAYAM ROAD Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
sheet rolling machine in Coimbatore
Report incorrect details

































