
Automatic Servo Voltage Stabilizer
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 230V |
| Output Voltage | 230V |
| Power Rating | 5KVA |
| Material | Steel |
| Dimensions | 60x40x50cm |
| Weight | 50kg |
| Efficiency | 90% |
| Features | Fast response time, High accuracy, Overload protection, Digital display, Wide input range, Compact design, Reliable performance, Easy installation |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JAMSHED REFRIGERATION AGENCIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Voltage Stabilizers in bulk from JAMSHED REFRIGERATION AGENCIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1971
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kanpur, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Business Head
Mr. Jamshed Mehta
Address
17/3, The Mall, Kanpur, Uttar Pradesh, 208001, India
automatic voltage stabilizer in Kanpur
Report incorrect details




























