
Automatic Sensor Sliding Doors
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Opening type | Sliding |
| Max width | 1500 mm |
| Max height | 2500 mm |
| Frame material | Aluminum |
| Glass type | Clear |
| Frame color | Silver |
| Wall thickness | 2.0-2.2 mm |
| Features | Automatic opening, Sensor operation, Energy efficient, Smooth sliding, Durable material, Customizable size, Stylish design, Easy installation |
| Product Type | Automatic Sensor Sliding Doors |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Specification:-
Opening type: Sliding to left or right
Size: Max width is 1500 mm/each panel, Max height is 2500 mm, size can be customized
Wall thickness: thermal break aluminum profile, 2.0-2.2 mm
Frame color: Wooden grain, over 20 types wooden colors for customer, can also be changed to colored frame
Glass color: clear, it can be changed to reflective glass, colored glass, frosted glass
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ASN SERVICES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Sensors in bulk from ASN SERVICES PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
6
Establishment
1989
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAJCA3004C2ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAJCA3004C2ZC
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Project Manager
Mr. Abdul Gaffar
Address
Office No B2/A, 1St Floor, East Vinod Nagar, Near Gurudwara, Delhi, Delhi, 110091, India
automatic sliding doors in Delhi
Report incorrect details








































