
Automatic Sensor Glass-door
Price: 120000 INR / Unit
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Unit
In Stock
Product Specifications
| Feature | Other, Hands-free Operation, Energy Efficient, Silent Operation |
| Anti Corrosion | Yes |
| Rust Proof | Yes |
| Size | Custom Sizes Available |
| Open Style | Sliding |
| Arm Length | Standard (Adjustable) |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Technics | Other, Tempered Glass Production |
| Color | Other, Transparent Glass with Silver/Black Frame |
| Style | Modern |
| Gross Weight | Approx. 80 kg |
| Width | Customized (Standard: 1000 mm) |
| Finishing | Polished |
| Type | Other , Automatic Sensor Glass Door |
| Material | Other, Toughened Glass, Aluminium Alloy |
| Surface Treatment | Other, Anodized |
| Height | 2100 mm |
| Length | Customizable |
| Processing | Other, CNC Machined |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 12 mm |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 2-10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29FBSPS1618Q1ZH
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29FBSPS1618Q1ZH
Kolar, Karnataka
Proprietorship
Mr Somashekar N.
Address
Shed No 28, Site No 197, Arahalli Post Kasaba Hobali, Moorandahalli, Kolar, Karnataka, 563101, India
Report incorrect details


































