
Automatic Scrubber Driers, Application Area: Commercial Use
Price: 110000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 1200x600x800 mm |
| Weight | 150 kg |
| Power | 1500 W |
| Water tank capacity | 50 L |
| Recovery tank capacity | 40 L |
| Brush type | Nylon |
| Usage | Industrial floor cleaning, large areas, heavy traffic. |
| Material | Plastic, Metal |
| Warranty | 1 year |
| Features | Automatic cleaning, Efficient scrubbing, Dry floor finish, Time saving, Reduced labor |
Product Overview
Key Features
Automatic Scrubber Driers
Company Details
PRAGMATIC SALES & SERVICES, Established in 2000 at Pune in Maharashtra, is a leading service provider of Cleaning Equipment in India. PRAGMATIC SALES & SERVICES is one of Trade India's verified and trusted names for listed services. With extensive experience in the field of Cleaning Equipment, PRAGMATIC SALES & SERVICES has made a reputed name for itself in the market with satisfactory Automatic Scrubber Driers, Cold Water High Pressure Jet Cleaner, Cold Water High Pressure Jet Cleaner - Ar 613, etc.
Focusing on a customer-centric approach, PRAGMATIC SALES & SERVICES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Cleaning Equipment from PRAGMATIC SALES & SERVICES at Trade India quality-assured services.
Focusing on a customer-centric approach, PRAGMATIC SALES & SERVICES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Cleaning Equipment from PRAGMATIC SALES & SERVICES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ABWPG0505H1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ABWPG0505H1ZP
Rating
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Jay Madhavrao Ghorpade
Address
FLAT NO. 2, ROYAL HOME, PLOT NO 21, SANEWADI, AUNDH, Pune, Maharashtra, 411007, India
Report incorrect details

























