
Automatic Screwing Robot - Dimensions: 650 X 650 X 700 Mm Millimeter (Mm)
Price: 700000.00 INR / Piece
(700000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
340000.00 INR / Piece
Weight :
10.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Usage | SCREWING |
| Material | SS |
| Size | 650 x 650 x 700 mm |
| Power Source | ELECTRIC |
| Rated Power | 5A |
| Height | 700MM Millimeter (mm) |
| Voltage | 110/220V Volt (v) |
| Product Type | SCREWING |
| Dimensions | 650 x 650 x 700 mm Millimeter (mm) |
| Weight | 5-150KG Kilograms (kg) |
| Length | 650MM Millimeter (mm) |
| Width | 650MM Millimeter (mm) |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Carton |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Max Quantity | 10 |
| Weight | 10.00 Kilogram |
| Moq | 1 |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 70.00 cm |
| MRP | 340000.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | ARO |
| Currency | INR |
| Shipping Type | order_percent |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Pkg Box Breadth | 30.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Min Quantity | 1 |
| Price | 700000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 65.00 cm |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAPCA5085P1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAPCA5085P1ZV
New Delhi, Delhi
Director
Mr Deepak Sharma
Members since
9 Years
Address
A-117, 2nd Floor, Opp. Metro Piller-783, Sewak Park, Dwarka Mod, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details











































