
Automatic Samosa Making Machine Dimension(l*w*h): 720*850*520mm Millimeter (Mm)
Price Trend: 800.00 - 2500.00 USD
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1set
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Weight (kg) | 120kg Kilograms (kg) |
| Automatic | Yes |
| Control System | Manual |
| Installation Type | Free Stand |
| Voltage | 220V/110V Volt (v) |
| Power | 2.2KW Watt (w) |
| Dimension(L*W*H) | 720*850*520mm Millimeter (mm) |
| Warranty | 1year |
| FOB Port | any port of China |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Paypal, Cash Against Delivery (CAD), Western Union |
| Supply Ability | 2000set Per Month |
| Delivery Time | within 5 days Days |
| Sample Available | Yes |
| Packaging Details | Standarded exported wooden box |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Middle East, Western Europe, Africa, Central America, Asia |
Product Overview
Key Features
Samosa/Dumpling/spring roll/wonton making machine /dumpling molder is widely used for quick-freeze food processing factories, hotels, restaurants, dining halls, canteens and other catering units.
Will you teach how to useA automatic imitating artificially dumpling machine?
Yes, we can provide a complete user manual and usage video for instruction and application. And 24/7 online consultant service ensure you whatever problem and whenever you meet, you can solve easily. It is easy to operate by anyone with the instructions.
110v samosa dumpling spring roll machine
For samosa: 6*6*6.5CM; 7*7*8CM; 10*10*10CM
For fried dumpling: 9*3.5cm
For spring roll: 9.5*3.5CM
For wonton: 5.5*5.5*3.5CM
For ravioli: 6*4.5CM
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer
Working Days
Monday To Saturday
Payment Mode
Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Xingtai, Hebei
Sales Manager
Ms Eunice Jia
Address
null Xingtai, Hebei, 054001, China
samosa making machine in Xingtai
Report incorrect details







































