
Automatic Samosa Making Machine 2, Material: Mild Steel
Price: 67500.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 1000x600x800 mm |
| Weight | 150 kg |
| Material | Stainless steel |
| Power | 220V/50Hz |
| Production capacity | 500/hour |
| Usage | Samosa making, commercial kitchens |
| Warranty | 1 year |
| Features | Automatic operation, High output, Easy use, Durable design, Efficient process |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, P AND P FOOD MACHINES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Food Processing Machinery in bulk from P AND P FOOD MACHINES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2016
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27BRSPP1528E1ZJ
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BRSPP1528E1ZJ
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr Pradip Patil
Address
Shed No. 1, Sr No. 83/1/2/3, Shankar Parvati Industrial Estate, Dangat Patil Nagar, NDA Road, Pune, Maharashtra, 411023, India
samosa making machine in Pune
Report incorrect details



























